Kamenné obklady do interiéru - stylový doplněk i praktická záležitost

Kamenné obklady do interiéru - stylový doplněk i praktická záležitost
18.1.2019

Přemýšleli jste o změně svého interiéru? Lákají vás stylové doplňky z přírodních materiálu, ale nevíte, jak na to? Kamenné obklady mohou z vašeho bytu udělat opravdu útulné místo. Ať už kameny obložené schodiště, krb nebo třeba luxusní koupelna, i jediný prvek dokáže ozvláštnit celý pokoj.

Přemýšleli jste o změně svého interiéru? Lákají vás stylové doplňky z přírodních materiálu, ale nevíte, jak na to? Kamenné obklady mohou z vašeho bytu udělat opravdu útulné místo. Ať už kameny obložené schodiště, krb nebo třeba luxusní koupelna, i jediný prvek dokáže ozvláštnit celý pokoj.

Teplo obývacího pokoje

Možná jste se setkali s názorem, že kámen působí v domě chladně. Opak je ale pravdou. Kamenná stěna dodá obývacímu pokoji nebývalou strukturu. Celý pokoj rázem působí jinak, když jednoduše vymalované stěny střídá barevný kvarcit nebo tmavá břidlice. Samozřejmě je ale nutné sladit kámen s nábytkem a doplňky, pozor na barvu i materiál. Přírodnímu kameni sluší podobné odstíny, můžete ale vyzkoušet i kontrastní prvky a rozzářit tmavší kámen jasnou bílou nebo extravagantní červenou.

Nehodí se vám do bytu celá obložená stěna, ale kámen jste si zamilovali? A co takhle zkusit stylové parapety nebo obklady výklenků. Kámen tady jemně zapadne do interiéru a dotvoří celkový vzhled. Pokud se můžete pochlubit v obývacím pokoji krbem, máte vyhráno. Nic nevypadá tak skvěle, jako plameny odrážející se v kamenném obložení krbu. Zde je ale nutné zvolit materiály, které odolají i velkému žáru, ideálně břidlici, kvarcit nebo mramor.

Koupelna jako z pohádky

Kámen je svou odolností vůči vlhku jako stvořený pro koupelny. Ať už máte klasickou koupelnu s vanou nebo prvotřídní domácí lázně s vířivkou, kamenné obklady jsou tou správnou volbou. Využijte lesku mramoru nebo žuly a proměňte svou koupelnu v luxusní místo. Kamenem můžete obložit celou podlahu a stěny, nebo jen jejich části. Nebojte se zkombinovat více barev nebo stylů a vytvořit tak jedinečné místo pro relaxaci.

Kuchyně, kde je radost vařit

Nechcete v kuchyni žádné nudné obklady nebo nekvalitní kuchyňské desky? Přírodní kámen skvěle poslouží jako obojí! Praktická kuchyňská deska, která přežije v perfektním stavu i ty největší kuchařské experimenty, totiž může i skvěle vypadat. Zkuste spolehlivou žulu nebo stylový mramor

I v kuchyni, stejně jako v obývacím pokoji nebo koupelně, můžete obložit kamenem celé zdi a dosáhnout tak zajímavého efektu. Nebo jste si vždy přáli vlastní bar? Předěl mezi kuchyní a obývacím pokojem obložený stylovým kvarcitem vypadá božsky. Už chybí jen namíchat nějaký ten exotický drink :) 

Kamenná schodiště i dlažby vydrží snad věčně

Hledáte vhodný materiál pro obložení svého schodiště nebo pokrytí podlahy? Obyčejná dlažba, linolea nebo koberce nejsou váš styl? Vsaďte na přírodu a náš kámen. Perfektně naleštěný mramor dodá vašemu bydlení na luxusu, různými typy žuly můžete vytvořit skvělé kombinace a stylová břidlice jasně ukáže, že vaše podlaha zvládne kdejakou zátěž. 

Bojíte se studených nohou? To rozhodně nemusíte, stačí zvoli ten správný způsob vytápění a starosti zmizí. Co třeba to podlahové?