Kamenné obklady do vily i paneláku

Kamenné obklady do vily i paneláku
17.5.2019

Líbí se vám obklady z přírodního kamene, ale mysleli jste si, že je to spíše záležitost na zahradu nebo fasádu? Opak je pravdou. Stylové kamenné obklady na stěnu si můžete pořídit i do obýváku, ložnice, kuchyně nebo třeba koupelny. Nezáleží přitom, jestli bydlíte v obrovské moderní vile, starém cihlovém domě nebo v paneláku. Svůj kousek luxusu z břidlice, mramoru nebo kvarcitu může mít doma úplně každý.

Nejdříve je nutné udělat návrh obkladu

Chcete si domů pořídit kamenný obklad? Pak si musíte pečlivě rozmyslet, kde bude, jaký materiál a odstín, na jak velké ploše a podobně. Rozhodně nenechávejte nic náhodě a připravte si návrh toho, jak by váš interiér s kamenem měl vypadat. Zkontrolujte si, že stěna, kterou chcete obložit, je dokonale rovná. Pomocí dlouhé vodováhy nebo třeba skládacího metru na ni klidně vyznačte plochu, kterou budete chtít obložit. Jednoduše si tak z plochy budete moci vypočítat, kolik dílů obkladu budete potřebovat. Samotná instalace je jednoduchá, podívat se můžete na náš návod.

Nemusíte se bát, že byste si domů kamenné obklady nemohli pořídit kvůli například materiálů stěn. Naše obklady Dekstone a Wallstone sou dělané pro všechny klasické povrchy – panely i cihly je snadno udrží.

Kam s kamenným obkladem?

Jelikož je kámen odolný vůči vodě, určitě jej oceníte v koupelnách nebo u vnitřních bazénů. Nemusíte se přitom omezovat jen na hladké dlaždice, skvěle vypadá i nepravidelná struktura.

Do kuchyní můžete použít kamenné obklady i na pracovní desku, tady ale musíte dbát na opravdu odolný a kvalitní materiál, nejvíce doporučovaná je žula. 

Přírodní kámen jako stylový doplněk nejlépe vynikne v obývacím pokoji. Nejen, že tak dostanete do bytu netradiční prvek, ale vnesete do něj i kousek přírody. Můžete si být jistí, že vaše břidlicové, travertinové nebo mramorové obklady ocení každá návštěva. 

A jaká je největší výhoda kamenných obkladů? Úplně změní atmosféru vašeho bydlení

I když jsou kamenné obklady praktické, jednoduše se udržují a vydrží opravdu desítky let, pro spoustu lidí je nejdůležitější jejich estetické hledisko. Tam, kde by normálně byla čistá bílá zeď třeba jen s pár obrázky, je díky kamenným obkladům netradiční povrch, který dodá místnosti na útulnosti nebo naopak může správně zvolený světlejší kámen prostory i opticky rozšířit. I obývák v menším bytě tak může působit velice moderně a designově.

Chtěli byste si prohlédnout více kamenných obkladů? Koukněte se na naše realizace na webových stránkách Dekstone i Wallstone.  

Máte dotazy? Pak se na nás neváhejte obrátit, rádi vám na ně odpovíme a pomůžeme s výběrem přírodního kamene pro vás.