Materiály

ŽULA – Dekstone G

Žuly jsou u nás nejčastěji používanými kameny, zejména díky svým mechanickým vlastnostem – vysoké pevnosti, nízké obrusnosti a nízké nasákavosti. Hodí se do velmi namáhaných prostor. Další výhodou jsou možnosti jejich povrchových úprav, které je předurčují k použití jak v interiéru, tak i v exteriéru.

Zjistit více

MRAMOR – Dekstone M

Mramory jsou typické svou nezaměnitelnou žilnatou kresbou a pestrobarevnou škálou. Z hlediska mechanických vlastností nejsou tak tvrdé a mají vyšší obrusnost (ve srovnání s žulami). Proto se jako dlažba hodí spíše do méně namáhaných prostor. Rovněž nejsou tak odolné proti povětrnostním vlivům, proto je vhodné jejich užití především v interiéru.

Zjistit více

BŘIDLICE – Dekstone N

Břidlice je kámen, který vyniká svou trvanlivostí a tvrdým povrchem. Barvy břidlic jsou spíše tmavší – černá, zelená, fialová. Zajímavě vypadá břidlice Multicolour, kdy je základní materiál kamene prosycen oxidy železa a vzniká tak charakteristicky narezlý vzhled. Břidlice je díky svým vlastnostem vhodná do exteriéru i interiéru, na dlažby i obklady.

Zjistit více

KVARCIT – Dekstone Q

Kvarcit (křemenec) je kámen, který vyniká svou tvrdostí a barevnou variabilitou. Jednotlivé kameny ze stejného ložiska se od sebe v odstínech mírně liší, čímž vzniká unikátní vzhled obkládané plochy – ta je nestejnorodá, a přece pohledově velmi zajímavá. Kvarcit můžeme použít i v interiéru, oblíben je však zejména v exteriéru, jako obklad chodníků, teras a okolí bazénů.

Zjistit více

PÍSKOVEC – Dekstone S

Pískovec je charakteristický svým jemně zrnitým povrchem a teplými odstíny barev, které ho předurčují jako ideální materiál pro exteriér i interiér — jako dlažba na terasách, chodnících, zimních zahradách a v okolí bazénů.

Zjistit více

TRAVERTIN – Dekstone M

Travertin je pórovitý vápenec vrstevnaté struktury. Póry, tzv. kaverny vytváří nezaměnitelný a originální vzhled každé obložené plochy. Je možné je přiznat, nechat otevřené, nebo vyplnit cementovým či epoxidovým transparentním tmelem. Tmel zarovná povrch a zabraňuje usazování nečistot. Ve srovnání s žulou jde o měkčí a nasákavější horninu, proto není vhodný do podmínek exteriéru.

Zjistit více