Jaký kamenný obklad a dlažbu zvolit do kanceláře?

Jaký kamenný obklad a dlažbu zvolit do kanceláře?
9.10.2022

Zapomeňte na chladné, neosobní a sterilní kancelářské prostředí. Abyste v práci byli nejen efektivní, ale také se dobře cítili, je důležité, abyste měli pohodlí a okolí, které Vás dokáže pozitivně motivovat. Mnoho firem tak sází na moderní interiéry, odpočinkové zóny, různé dekorace a rostliny v kancelářích. Jak můžete dostat kousek přírody i do Vaší kanceláře nebo firemního open space? Vsaďte na přírodní kámen. Kamenné obklady a dlažba Vaší jindy obyčejnou kancelář promění v designové místo. Jaké obklady a dlažbu je vhodné do kanceláře zvolit?

 

Kamenná dlažba do kanceláře. Jak vybrat tu pravou?

Kdykoliv se rozhodujete pro jakýkoli doplněk do interiéru, musíte si předem promyslet jeho výběr tak, aby vám ladil s ostatními prvky. Nejinak je tomu při volbě kamenné dlažby do kanceláře. Pokud máte vysoce moderní prostory, sáhněte po lesklém mramoru, který dodá Vaší kanceláři na luxusu. Dlažba M 0202 Bianco Carrara v klasických bílých odstínech podtrhne minimalistický interiér a bude dokonale reprezentativní i při významných pracovních schůzkách. Pokud nejste fanoušky světlých dlažeb, zkuste mramorovou M 1831 Nero Marquina.

Nepotrpíte si na vysoce moderní styl a je pro vás důležité, aby dlažba ve Vaší kanceláři bez úhony zvládla každou nesnázi od rozlité kávy až po extrémní zátěž? Klasická žulová dlažba s dlouhou životností je řešením přímo pro Vás. Nemusíte ale přitom sáhnout po klasické šedé žule. K dispozici jsou i živější odstíny, např. červený African Red, jemný Padang Yellow nebo netradičně žíhaný Wave

kámen v kancelářikámen v kanceláři

 

Kamenný obklad do kanceláře. Který kdy zvolit?

Při výběru kamenného obkladu na zeď se řiďte nejen jeho materiálem a odstínem, ale také umístěním obkladu. Budete kamenem obkládat celou vstupní halu? Bude stylová kamenná zeď po celé délce zasedačky? Nebo kamenné obklady vytvoří moderní pruhy na různých místech v kanceláři na první pohled bez ladu a skladu? Podle plánovaného množství použitého kamene pak volte odstín. Pokud bude kámen v kanceláři jen decentní, použijete jej ve velké místnosti a jen v menším množství. Nemusíte se bát sáhnout ani po těch nejtmavších barvách. Žula Premium Black nebo Blue Pearl GT i břidlice Black Slate patří k našim nejtmavším kamenům. Jelikož tmavé barvy opticky zmenšují interiér, vyvarujte se jim v menších prostorech.

Pokud chcete v kanceláři použít přírodní kámen, ale zároveň zachovat světlost prostoru, vyzkoušejte třeba mramor Jura Beige nebo žulu Ivory Fantasy. Chcete, aby Váš přírodní kámen působil opravdu autenticky? Přírodní obklady Wallstone v rustikálním provedení nebo klasické lepené se skládají z jednotlivých pásků kvarcitu nebo břidlice. Vybrat si můžete cokoli od světle šedého kvarcitu, přes břidlici v různých hnědých odstínech až po tenké břidlicové pásky v tmavě šedé. Obklady Wallstone mají tu výhodu, že je lze použít jak v interiéru, tak i v exteriéru. Stejným kamenem tak můžete ozdobit kancelář i fasádu budovy.

S čím kamenné obklady a dlažbu v kanceláři zkombinovat?

Přírodní kámen se skvěle hodí k dřevěnému nábytku, ale i kovovým doplňkům. Jednoduchou kamennou dlažbu nebo hladký obklad doporučujeme kombinovat s klasickými dřevěnými stoly a čalouněnými křesly. Dovolit si přitom můžete i luxusnější doplňky, elegantní a případně i starožitné prvky. U rustikálních a lepených kamenných pásků platí, že méně je někdy více. Samy o sobě jsou obklady výrazným doplňkem, proto volte jednoduchý nábytek. Motiv kamenných pásků také skvěle vynikne v kontrastu s kovovými prvky a nábytkem.

Co se ke kamenným obkladům a dlažbě v kanceláři příliš nehodí, jsou celoplastové židle a stoly, stejně jako prvky příliš výrazných barev. Z materiálů proto upřednostněte dřevo, kov, textil a případně i sklo. Z barev volte buď přírodní odstíny hnědé a šedé nebo klasickou černou či bílou barvu. Samozřejmě ale vždy záleží na konkrétním interiérů a někdy i výrazné barvy mohou s kameny vytvořit příjemnou kombinaci.