Kamenná dlažba. Kam s ní a na co si dát pozor?

Kamenná dlažba. Kam s ní a na co si dát pozor?
15.7.2019

Kam se kamenná dlažba hodí? Jaký druh kamene je skvělý k bazénu a jaký zase do vstupní haly? A na co si dát pozor při výběru?

 

Kamenná dlažba byla populární snad už od starověku a vypadá to, že oblibě se bude těšit navěky. Ve městech potkáváme klasické “kočičí hlavy” a dlažební kostky, v historických budovách propracované kamenné podlahové vzory, v moderních vilách velké minimalistické dlaždice a na zahradách vše od nepravidelných tvarů a oblázků, až po klasické kamenné dlaždice. 

Kamenná dlažba do exteriéru i interiéru

Máte pocit, že kamenná dlažba je jen venkovní záležitostí? Určitě jste se setkali s odolnou žulovou nebo kvarcitovou dlažbou na terase, u bazénu a podobně. Kámen ale tvoří i stylovou část interiéru domů. Kromě dražších a luxusnějších mramorových podlah, praktické žuly nebo různobarevné břidlice si můžete vybrat i dlažbu z travertinu

V interiéru dlažba z přírodního kamene krásně vynikne v obývacím pokoji, kuchyni a koupelně. Mimořádná odolnost kamene (žuly, ale v menší míře i mramoru) proti vodě, ale i mechanickému poškození vám umožní užívat si perfektního vzhledu dlažby po celá dlouhá desetiletí.

dlažba do interiéru - dekstone   kamenná dlažba okolo bazénu

Na co si dát pozor při výběru kamenné dlažby?

Pomyslným kamenem úrazu při výběru přírodního kamene je upřednostnění estetického cítění před tím praktickým. Každý kámen má jiné vlastnosti a každý se hodí primárně na jiné použití. Jak tedy kámen vybrat? Zjistěte si pečlivě, jak se vámi zvolený kámen chová ve vlhkém prostředí, jestli se jednoduše štěpí nebo je vysoce odolný proti poškrábání a snadno se čistí. 

Pro ilustraci uvedeme opravdu extrémní příklad: Své auto pravděpodobně nenecháte jezdit po slonovinovém mramoru, stejně jako nebudete v koupelně sázet na porézní pískovec nebo krájet a naklepávat v kuchyni maso na křehké břidlici. Kámen by se jednoduše zničil. Pokud máte specifické požadavky na použití kamene, neváhejte se na nás obrátit. Buďto nás kontaktujte zde nebo se za námi zastavte v showroomu v Centrum bydlení a designu Kaštanová v Brně.