Menu

Neolith

Neolith

patří do revoluční produktové kategorie zrozené v posledním desetiletí s cílem poskytnout inovativní odpovědi na nejnáročnější architektonické a designové požadavky. Nepatří však k tomu, co je tradičně známé jako „keramika“ nebo „porcelán“. Jedná se spíše o extrémní vývoj těchto materiálů do takové míry, že vytváří nový druh, který dříve neexistoval.

Neolith je průkopníkem slinutých kamenů, také známých jako ultrakompaktní nebo pyrolitické. Jedná se o ideální materiál pro vnitřní i venkovní aplikace.

Materiály Neolith poskytují skvělé fyzikální i mechanické vlastnosti, maximální výkon, bezkonkurenční krásu a dlouhodobou hodnotu.

Díky kombinaci realismu, vysokého výkonu a univerzálních formátů je materiál Neolith vhodný pro architekty, designéry, projektanty, zpracovatele a v neposlední řadě i koncové uživatele.

Co je slinutý kámen?

Slinutý kámen je 100% přírodní materiál na bázi žulových minerálů, minerálů ze skla a přírodních oxidů. Žulové materiály jako křemeny a živce dodávají produktům tvrdost a pevnost. Skleněné minerály a oxid křemičitý zajišťují chemickou stabilitu. Přírodní oxidy pak dodávají chromatické vlastnosti.

Jak se vyrábí slinutý kámen?

Neolith se vyrábí pomocí nejmodernější technologie „slinutí“. V čase několika hodin replikuje proces tisíciletí, během kterého se přírodní kámen v přírodě vytváří. Suroviny tvořící desku se nejprve podrobí extrémně vysokému tlaku lisovacího stroje o 400 barech. Ve druhé fázi procesu prochází deska pecí, ve které teploty dosahují více než 1200 °C. Takový proces lze rovněž označit jako „ultrahutnění“. 100% přírodní složení vyžaduje stejně ekologický způsob výroby. Ten může být dosažen i díky vlastnímu průkopnickému designu Neolith (NDD) a technologii Hydro-NDD 2.0, používající inkoust pouze na vodní bázi.

Proč Neolith není keramika?

Rozdíl mezi Neolith a tradiční keramikou je zřejmý pouhým porovnáním vlastností. Ačkoli tradiční keramika může mít některé podobné vlastnosti, žádný výrobek nenese všechny typické vlastnosti materiálu Neolith jako jsou chemická odolnost vůči poškrábání, skvrnám či teplu v rámci jednoho produktu. I když se keramika a Neolith skládají z podobných materiálů a jsou získávány ze srovnatelných zdrojů, suroviny pro Neolith jsou jemnější a čistší, což zaručuje kompaktnější materiál. Suroviny se lisují při výrazně vyšším tlaku tak, aby se získal materiál s vyšší hustotou. Poté je lisovaný materiál téměř 2 hodiny vypalován, což je podstatně delší čas než u tradiční keramiky, která má vypalovací cykly v délce cca 40 minut. Tyto delší vypalovací cykly vytvářejí produkt se silnějším, neabsorpčním povrchem. Slinutý kámen nabízí vyšší úroveň plošného výkonu většího formátu, rozmanitost, vynikající aplikační potenciál a vyšší rozlišení ve vzoru i barvě.

10 důvodů, proč byste si měli zvolit právě slinutý kámen Neolith

Formát a síla materiálu

Neolith je v současné době jedinou značkou, která nabízí tloušťky 3, 6, 12 a 20 mm. To poskytuje řešení pro všechny typy aplikací od stěn a podlah, kuchyňských skříněk a nábytku, pracovních a kuchyňských desek až po bazény. Neolith je také k dispozici ve čtyřech formátech velkých rozměrů, což je ideální pro individuální projekty, u kterých nemusíte svou kreativitu omezovat.

Vysoce kvalitní suroviny

Neolith desky jsou vyráběny s využitím těch nejkvalitnějších surovin. Díky tomu jsou desky pevnější. U desek s řezaným povrchem je možno pozorovat větší vizuální konzistenci.

Rozmanitá barevnost

Neolith se vyrábí v široké škále barev, vzorů a povrchových úprav přizpůsobitelných pro jakýkoli interiér nebo exteriér. Neolith designová technologie nabízí efekty, kterých je téměř nemožné dosáhnout na keramice nebo porcelánu, jako např. patinované kovy, texturované žuly nebo probarvená těla desek.

Bezkonkurenční design

Neolith využívá přírodního pigmentu a inkoustů na vodní bázi, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Vytváří složité vzory a živé barvy. Nové typy inkoustů také umožňují větší potenciál pro vytváření textur. Ty napodobují přirozeně se vyskytující materiály v přírodě.

Perfektní lesk

Neolith desky s leštěnou povrchovou úpravou netrpí zvlněním, které se často vyskytuje na leštěném keramickém povrchu. Zaručují dokonale lineární odraz a vyšší stupeň lesku i její hloubky.

Kvalita

Firmě Neolith je vlastní do detailu propracovaný systém kvality a testování desek. Materiál se zpočátku využíval pouze jako pracovní deska v kuchyních. Zjistit nedostatky a chyby na pracovní desce je mnohem snazší než např. na obkladech. Kuchyňská deska musí mít mnohem větší odolnost než dlaždice nebo obklady, aby vyhověla požadavkům domácích kuchařů i profesionálů.

Snadné opracovaní

Neolith usilovně pracuje na zvyšování kvalifikace a vzdělávání zpracovatelů, aby byl pro ně materiál jednoduše opracovatelný a manipulovatelný.

Roky zkušeností

Neolith používá ty nejnovějších technologie ve spojení s obrovskými zkušenostmi. Vytváří jej lidé, kteří pracují v odvětví průmyslu kamene po celá desetiletí. Kolektivní znalost týmu Neolith zákazníkům zaručí ten nejlepší materiál vyrobený s využitím nejmodernějších metod a techniky.

Snadná udržitelnost

Vyrobeno tak, aby vydrželo Neolith se zavázal vyrábět nejsnáze udržitelné produkty v odvětví slinutého kamene. S důrazem na ekologii investoval čas i finance do nejmodernějších výrobních technologií a strojů. Neolith desky se vyrábí ze 100% přírodních surovin a jsou 100% recyklovatelné. Neolith materiál používaný jako kuchyňská deska má záruku 10 let. Desky jsou vodotěsné a nepropustné vůči agresivním chemikáliím a čisticím prostředkům. Díky schopnosti odolat extrémním teplotám je materiál vhodný do každého interiéru nebo exteriéru. Vysoká odolnost materiálu proti skvrnám, poškrábání a UV záření přináší bezkonkurenční životnost.

Certifikace