Stavební chemie

Lepící malty na dlažby a obklady

Č. Výrobek  
1 Sopro No. 1 Zlepšená cementová malta s doplňkovými charakteristikami, sníženým skluzem a prodlouženou dobou zavadnutí, C2 TE podle ČSN EN 12004, flexibilní vysoce elastická S1
2 Sopro FKM XL 444 Extrémně vydatná cementová, extra lehká, multifunkční flexibilní lepící malta s redukovanou prašností, vhodná především při používání v interiéru.
3 Sopro MB 425 Cementová malta pro středněvrstvé lože s obsahem trasu, pro tloušťku lože 5 – 20 mm. S obsahem rýnského trasu pro snížení nebezpečí zbarvení a výkvětů. Vhodné i pro mramory
4 Sopro VarioFlex HF 420 Jednosložková, zlepšená, velmi rychle tvrdnoucí cementová malta s prodlouženou dobou zavadnutí a doplňkovými charakteristikami určená pro pokládku do tekutého lože, C2 EF podle ČSN EN 12004. Ideální pro rychlý postup prací na termínovaných stavbách.
5 Sopro MEG 665 – Megaflex – složka A + B Dvousložková, zlepšená, velmi rychle tvrdnoucí cementová malta s prodlouženou dobou zavadnutí a doplňkovými charakteristikami určená pro pokládku do tekutého lože, C2 EF podle ČSN EN 12004 a S2 podle DIN EN 12002
6 Sopro MFK 446 – bílá Zlepšená, rychle tvrdnoucí, bílá cementová malta s doplňkovými charakteristikami a sníženým skluzem, s obsahem trasu pro lepení přírodního kamene, C2 FT podle ČSN EN 12004, pro racionální pokládku tenkých, kalibrovaných, ke zbarvení náchylných desek z mramoru a přírodního kamene, také pod vodu. Vysoká bezpečnost proti zbarvení, výkvětům a tvorbě skvrn.
7 Sopro SC 808 Zlepšená cementová malta s doplňkovými charakteristikami, sníženým skluzem a prodlouženou dobou zavadnutí, C2 TE podle ČSN EN 12004, s dobrou zpracovatelností, k lepení a pokládání keramických obkladů a dlažeb.
8 Sopro MDM 888 – MittelDickMörtel Cementová, flexibilní, rychle tvrdnoucí malta pro středně a silnovrstvé lože s obsahem trasu zušlechtěná disperzí, pro tloušťku lože až 30 mm, v interiéru i exteriéru. Vhodná pro lepení Flagstone
9 Sopro PUK 503 – PU-Kleber Dvousložkové, světlé normální lepidlo z tvrzené polyuretanové pryskyřice se sníženým skluzem, R1 T podle ČSN EN 12004
10 Sopro AHK 560 Normální cementová malta se sníženým skluzem a prodlouženou dobou zavadnutí, C1 TE podle DIN EN 12004, speciálně určená k lepení a pokládání na síranovápenaté podklady, např. Síranovápenaté potěry (anhydritové potěry), sádrokarton atd.
10 Sopro MB 414 Cementová, flexibilní malta pro středněvrstvé lože s obsahem trasu, pro tloušťku lože 5 – 20 mm, vhodná pro lepení Wallstone

Spárovací hmoty

Č. Výrobek  
1 Sopro Saphir 5 Cementová, flexibilní, vodu a nečistoty odpuzující spárovací hmota, CG 2 dle DIN EN 13 888, nezabraňuje výkvětůt. Pro spáry šířky 1 – 5 mm
2 Sopro FlexFuge FL Cementová, flexibilní, spárovací hmota s obsahem trasu, CG2 dle ČSN EN 13 888, vhodná i pro mramory a spáry od 2 do 20 mm.
3 Sopro DF 10 Cementová, flexibilní, rychletvrdnoucí a vysoce zatížitelná spárovací hmota, CG2 WA podle ČSN EN 13 888, pro šířku spáry 1 – 10 mm, vhodná pro všechny druhy kamenů.
4 Sopro MarmorSilicon Elastická, silikonová spárovací hmota bez obsahu oximu, pro spárování a těsnění spojovacích a dilatačních spár obkladů z přírodního kamene.

Penetrace a adhezní můstky

Č. Výrobek  
1 Sopro GD 749 – Grundierung Světle modrá penetrace, bez obsahu ředidel, pro silně nebo rozdílně savé podklady.
2 Sopro HPS 673 – HaftPrimer S Světle šedá, křemičitým pískem plněná, modifikovaná, speciální penetrace na polymerdisperzní bázi, bez obsahu ředidel, pro vytvoření adhezního můstku na hutných, hladkých a nenasákavých podkladech před pokládkou dlaždic a desek.
3 Sopro EPG 522 – Epoxi Grundierung Nepigmentovaná, dvousložková, tekutá epoxidová pryskyřice bez obsahu ředidla. Jako penetrace pro zpevnění pískujících minerálních podkladů a jako adheze na hladké podklady jako např. kov, lité asfalty a staré nátěry.

Hydroizolace a stěrkové hmoty

Č. Výrobek  
1 Sopro DSF 523 Jednosložková, flexibilní, cementová hydroizolační stěrka pro zhotovení vodonepropustných a trhliny překlenujících hydroizolací.
2 Sopro FS 15 Samonivelační, čerpatelná, rychletvrdnoucí, cementová univerzální stěrková hmota s optimálními rozlivnými vlastnostmi. Pro vyrovnání minerálních podkladových vrstev podlah a pro zhotovení rovného, hladkého podkladu v tenkých vrstvách od 2 do 40 mm.

Čistící prostředky

Č. Výrobek  
1 Sopro GR 701 – Grundreiniger Mnohostranně použitelný, vodou ředitelný čistící koncentrát pro důkladné čištění silně znečištěných obkladů
2 Bellinzoni Lem 3 Koncentrovaný saponát na hloubkové mytí kamene s vysokou účinností na silné a staré znečištění.
3 Bellinzoni L&L Čistič a leštič v jednom. Nejsnadnější čištění dlažeb, kde v jednom momentě dochází současně k čištění i leštění, při současném trvalém posilování kamene.
4 Bellinzoni Hygienix Čistící hygienizační prostředek s neutralizačním protibakteriálním účinkem pro dezinfekci a odstranění zápachů se silně odmašťujícím účinkem. Hygienix snižuje bakteriální zatížení.
5 Mr.Brill Neutrální hloubkový čistič Přípravek na hloubkové mytí kamene s vysokou účinností na silné a staré znečištění.
6 Mr.Brill Mycí poliš s voskem Přípravek na běžné čištění dlažeb a obkladů.

Impregnace

Č. Výrobek  
1 Sopro MNP 704 – Naturstein – Fleckstop Transparentní impregnace speciálně pro přírodní kámen i pro mramor. Nabízí dlouhodobou ochranu před působením vody, olejů a tuků.
2 Sopro MNF 705 – Naturstein-Farbvertiefer Speciální produkt pro zvýraznění přirozené barvy a struktury přírodního kamene nevýrazného vzhledu a nebo který má být vzhledově sjednocen s jinou leštěnou plochou.
3 Bellinzoni IDEA H2O Transparentní ochranný přípravek určený pro povrchovou úpravu budov a výrobků z kamene, působící proti pronikání vody, oleje, potravinových mastnot a vlhkosti.
4 Bellinzoni IDEA Dark Přípravek pro ochranu a ztmavení přírodního kamene
5 Bellinzoni Grezzo Přípravek pro ochranu a oživení, určený pro výrazné zintenzivnění barvy materiálů.
6 Bellinzoni Block D70 Speciální, vysoce kvalitní, ochrana povrchu před vodou a oleji, určená pro vnitřní i vnější použití. Speciálně vhodná pro kuchyňské a koupelnové desky.
7 Bellinzoni Antigraffiti Strip Vapour Nejlepší přípravek na napouštění fasády impregnační a ochranou vrstvou proti sprejerům. Po jeho aplikaci se případné nápisy a nečistoty dají velmi lehce setřít a vyčistit.
8 Bellinzoni Strong 2000 Zpevňovač kamene s impregnačními schopnostmi.
9 Mr.Brill Zpevnění a impregnace Přípravek pro zpevnění a impregnaci kamene.
Flagstone Wallstone Pebblestone Technistone Neolit